9 липня: події, факти, дні народження


9 липня святкують день народження лучани Яна Члек та Микола Калапуша, а також директор підприємства «Візор» Степан Чухрій.

Інформаційне агентство Волинські Новини бажає іменинникам здоров’я, довголіття, успіхів, сили і віри на щодень.

А також доброї вдачі, життєвих гараздів, натхнення на нові звершення та нових, незкорених вершин.
Микола Калапуша
Микола Калапуша
Яна Члек
Яна Члек
Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією « Повідом новину» . Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Іменини за православним календарем святкують Денис, Іван, Тихон, Давид .

Наша хроніка:

У 2018 ми писали про волинського барда, який втретє став переможцем 111-го Всеукраїнського пісенного фестивалю сучасної української пісні, що проходив у курортному місті Трускавці на базі санаторію «Карпати».

Два роки тому цього дня у Москві помер російський медіаменеджер і блогер Антон Носик. Причиною смерті став серцевий напад.

2016 року в соцмережах розпочалась кампанія проти замовчування насильства над жінками. З хештегом #яНеБоюсьСказати українки зізнавалися у домагання та згвалтуваннях — в тому, про що раніше боялися говорити.

У 2015 році розпочалась реконструкція стадіону «Авангард». У рамках усього проекту реконструкції стадіону серйозну увагу приділили не лише легкоатлетичним секторам, а й комунікації, озвученню, освітленню, електрифікації, підведенню телевізійних мереж.

Фестиваль вуличного танцю «Open Street Dance» vol 3 відбувся у Ковелі у 2014 році. У змаганнях взяли участь близько 60 учасників, які демонстрували свої імпровізації в стилях «House», «Hip-Hop» та «Break-Dance».

Народилися:

Цього дня народилися англійський астроном, син Чарльза Дарвіна Джордж Дарвін, болгарський поет Іван Вазов, радянський поет, автор сценарію фільму «Броненосець «Потьомкін» Микола Асєєв (Штальбаум), радянський фізик Петро Капіца, канадський спортивний функціонер, президент Національної хокейної ліги в 1946-1977 роках Кларенс Кемпбелл, радянський кінорежисер Ілля Гурін («Росія молода»), український учений, академік-засновник Національної Академії педагогічних наук України Костянтин Кульчицький, радянський кіноактор, виконавець ролі Олега Кошового у фільмі «Молода гвардія» Володимир Іванов, американський держаний діяч Дональд Рамсфелд, радянський кінорежисер Елем Климов («Ласкаво просимо, або Стороннім вхід заборонено», «Спорт, спорт, спорт», «Агонія», «Іди й дивися»), радянська акторка театру й кіно Лія Ахеджакова («Гараж», «Іронія долі, або З легкою парою!», «Небеса обітовані»), британський журналіст, музичний коментатор російської служби Бі-Бі-Сі Сєва Новгородцев (Всеволод Левенштейн), англійський рок-барабанщик Джон «Мітч» Мітчелл, американський кіноактор і продюсер Том Хенкс, американська співачка й акторка, екс-солістка групи Hole Кортні Лав (Лав Мішель Гаррісон).

Сталося:

1877перший фінал тенісного турніру у Вімблдоні, переможцем став Спенсер Гір. Чемпіонат уперше проведено під егідою Всеанглійського клубу лаун-тенісу й крокету в 1877 році на кортах поруч з вулицею Ворпл-Роуд у передмісті Лондона Вімблдон. Матчі проходили лише в одиночних чоловічих розрядах. Перше змагання було організоване в добродійних цілях — потрібно було зібрати гроші на ремонт газонокосарки. У чоловічому одиночному турнірі взяли участь 22 гравці. Це був перший організований тенісний турнір в світі. Його чемпіоном став 27-річний Спенсер Гор. Він отримав в якості призових 12 гіней.

1928Сталін висунув гасло про загострення класової боротьби у міру просування до соціалізму. Марксизм виходить з того, суспільство розділене на класи, визначені за їхнім відношенням до засобів виробництва. В антагоністичному суспільстві між класами точиться боротьба, яка є рушієм прогресу. Наприклад, в капіталістичному суспільстві боротьба проходить між класом робітників — пролетаріатом, і класом власників фабрик та заводів — буржуазією. Класова боротьба знаходить своє вирішення в революції, яка веде до зміни виробничих відносин і положення класів у суспільстві. За положеннями марксизму класова боротьба зникає в безкласовому суспільстві — при комунізмі. Перехід від антагоністичного суспільства до безкласового здійснюється через диктатуру пролетаріату. Сталін висунув тезу про те, що при переході до соціалістичного суспільства класова боротьба набуває особливо гострого характеру — незадоволені залишки експлуататорських класів чинять шалений опір побудові нового нового життя. Як наслідок, наприкінці 20-их і впродовж 30-их років у Радянському Союзі велася особливо жорстка політика щодо дрібної буржуазії, відома під назвою сталінські репресії.

2002Організація Африканської Єдності, об’єднуюча 53 держави Африки, офіційно перетворена в Африканський союз. До Африканського Союзу входять 53 африканських країни. Організація була заснована 9 липня 2002 року як спадкоємиця об’єднаних Африканської Економічної Спільноти (AEC) і Організації Африканської Єдності (OAU). Адміністративний центром організації є місто Аддис-Абеба, столиця Ефіопії. Серед планів Африканського Союзу введення єдиної валюти (афро) та створення спільних збройних сил, як і інших атрибутів країни, таких як кабінет міністрів при голові урядової організації. Метою Союзу є допомога забезпечення в країнах Африки демократії, прав людини і стабільної економіки та, особливо, забезпечення припинення всіх міжафриканських конфліктів та створення ефективного спільного ринку.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/society/9-lypnia-podiyi-fakty-dni-narodzhennia2019/” Об этом сообщает censury.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя